Jak najlepiej dojechać na lotnisko Pyrzowice?

samochód na postoju
Przygotowanie samochodu do postoju na parkingu
16 września 2022
samolot na lotnisku
Nie spóźnij się na swój lot – zaplanuj wszystko wcześniej!
8 listopada 2022
Show all

Jak najlepiej dojechać na lotnisko Pyrzowice?

samolot-na-lotnisku

Wybierasz się w wymarzoną podróż lub na wyjazd służbowy? Zastanawiasz się, czy dojechać do lotniska Pyrzowice swoim samochodem, czy może prosić kogoś o podwózkę? Po przeczytaniu tego wpisu nie będziesz miał wątpliwości!

Pociąg, autobus czy samochód?

Przed podróżą na lotnisko Pyrzowice na pewno zastanawiasz się jak rozwiązać problem logistyczny, czy dojechać na niego samemu, własnym samochodem, skorzystać z firmy transportowej lub przysługi najbliższych, a może komunikacji publicznej. Dodatkowo musisz mieć na uwadze, że będziesz miał ze sobą bagaże, które również musisz przetransportować i w wypadku wybrania autobusu lub pociągu może to być bardzo niewygodne.

Transport kolejowy

Jeśli mieszkasz blisko lotniska i masz dobre połączenie autobusowe lub kolejowe, to warto rozważyć podróż komunikacją publiczną. Jednak decydując się na to rozwianie, musisz liczyć się z tym, że pociąg nie dojeżdża do samego lotniska Pyrzowice, a dalszą drogę będziesz musiał pokonać w inny sposób. Co prawda rozpoczęto inwestycję, która ma na celu wybudowanie linii kolejowych, które będą dojeżdżać do samego lotniska Pyrzowice, jednak termin realizacji tej inwestycji przewidziany jest na czwarty kwartał 2023 r.

Autobus

Z Dworca Głównego PKP w Katowicach możesz dotrzeć na lotnisko, korzystając z specjalnego autobusu linii „Lotnisko”, jednak pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić jego rozkład i stanowisko, z którego odjeżdża.

Podróż własnym samochodem?

Jeśli lecisz na wakacje i masz dużo bagaży, to zdecydowanie lepszym wyborem będzie dojazd na lotnisko Pyrzowice własnym samochodem. Czasami podróżujący decydują się na skorzystanie z pomocy rodziny czy znajomych, jednak czy jest to dobre rozwiązanie? Przeliczając koszty, które wynikną ze zużycia paliwa, to często ta opcja jest mało opłacalna. Osoba, która będzie zawozić Cię na lotnisko musi również z niego wrócić, dodatkowo musi również odebrać Cię z lotniska i podwieź do domu. Przeliczając to rozwiązanie koszty wcale nie będą małe.

Chroń środowisko!

Dodatkowo możesz pomóc chronić środowisko. Wybierając się na lotnisko Pyrzowice korzystając z usług znajomych, emisja dwutlenku węgla będzie szkodziła środowisku, a jak wiadomo musi on za każdym razem pokonać drogę dwukrotnie.

Podróż swoim samochodem – zarezerwuj miejsce parkingowe już dziś

Dobrym rozwiązaniem jest rezerwacja parkingu w pobliżu lotniska Pyrzowice. Decydując się na tą opcję, będziesz mógł sam dojechać na wybrany przez Ciebie parking. Nie będziesz miał problemu z noszeniem swoich bagaży od pociągu do autobusu.

Parkingi na lotnisku Pyrzowice, które znajdują się blisko terminali najczęściej są droższe od tych, które znajdują się trochę dalej. Przez wybraniem parkingu warto prześledzić ofert różnych firmy. Warto zwrócić wtedy uwagę na to, czy jest on:

  • ogrodzony;
  • ubezpieczony;
  • monitorowany;
  • oświetlony;
  • czynny 24/7;

Należy również sprawdzić cenę parkingu oraz to, czy oferuje on transfer na lotnisko. Wiele firm, które oferują miejsca postojowe, nie zapewniają wszystkich wyżej wymienionych udogodnień, dlatego warto sprawdzić dokładnie ofertę każdej z nich. Dodatkowo warto poczytać opinię Klientów, którzy skorzystali już w danego parkingu.

Bardzo ważne dla Twojego samochodu, jak i Twojego komfortu i spokoju jest to, żeby parking, na którym spędzi czas Twoje auto, podczas Twojej nieobecności był bezpieczny. Nie bez znaczenia jest tutaj fakt, że należy wybrać parking, który jest ogrodzony, monitorowany przez całą dobę oraz ubezpieczony, ponieważ podczas Twojej nieobecności mogą zdarzyć się różne rzeczy np. np. wichura, która spowoduje spadniecie gałęzi na samochód. Jeśli właściciel parkingu będzie miał ubezpieczenie to możesz być pewien, że odzyskasz pieniądze, które musiał byś wydać na naprawę samochodu.

Jeśli szukasz bezpiecznego parkingu przy lotnisku Pyrzowice, który jest ubezpieczony, a dodatkowo oferuje transfer z parkingu na lotnisko i z lotniska na parking o każdej porze dnia i nocy, to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Startuj z nami to gwarancja udanej podróży.